Ortaklarımız

ÖNCÜOĞLU

Enis ÖNCÜOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı, Mimar

Enis Öncüoğlu, ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden 1989 yılında mimar olarak mezun olduktan sonra çalışmaya Öncüoğlu Mimarlık'ta başladı ve ofisin kurucusu mimar Hasan Öncüoğlu'nun vefatının ardından da 1996 yılında şirketin genel müdürlüğünü üstlendi. Enis Öncüoğlu pek çok ulusal ve uluslararası yarışmada da jüri üyelikleri yapmakta ve MAPIC, MIPIM, ProEstate, ARKIPARC gibi pek çok ulusal ve uluslararası konferansa konuşmacı olarak katılarak mimarlık ve gayrimenkul alanlarındaki tecrübelerini paylaşmaktadır. Enis Öncüoğlu’nun TMMOB Mimarlar Odası üyeliği, TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) ve OMIM (ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mezunları Birliği) Yönetim Kurulu Üyelikleri, AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği), TMMMB (Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği) ve ICSC (International Council of Shopping Centers) üyelikleri bulunmaktadır. Öncüoğlu aynı zamanda TSMD Ankara Mimarlık Merkezi’nin kurucuları arasındadır.

Önder Kaya

Yönetim Kurulu Üyesi, Y. Mimar

1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde lisans -1993 yılında ise ODTÜ Mimarlık Fakültesi Restorasyon Bölümü'nden yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. 1984-1985 yılında Çinici Mimarlık Atölyesi'nde birçok projede yer almıştır. 1985-1991 yılları arasında Öncüoğlu Mimarlık'ta proje yöneticisi olarak çalışmıştır. 1991-1997 yılları arasında kurucusu ve genel müdürü olduğu Ano Yapı'da çeşitli projeler gerçekleştirmiştir. 1998'den beri Öncüoğlu Mimarlık'ta ortak olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ulusal mimarlık yarışmalarında 2 ödül kazanmış, ayrıca projeleri Cityscape, CRE gibi birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür. TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) üyesidir.

Cem Altınöz

Yönetim Kurulu Üyesi, Y. Mimar

ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden 1989 yılında lisans ve 1993 yılında Yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır. 1989 ve 1998 yılları arasında birçok organizasyon ve mimarlık firmalarında büyük ölçekli projelerde çalıştı. 1998 yılında katıldığı Öncüoğlu Mimarlık'ta ortakları Enis Öncüoğlu ve Önder Kaya ile yurtiçinde ve yurtdışında proje çalışmalarını sürdürmektedir. Proje tasarımı, şantiye yönetimi, kontrollük ve proje koordinasyonu üzerine uzmandır. Ulusal mimarlık yarışmalarında 2 ödül kazanmış, ayrıca projeleri Cityscape, CRE gibi birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür. TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) üyesidir.

Engin Öncüoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi, İç Mimar, Tarih Lisansüstü

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümünden 1995’de mezun oldu. Birçok firmada tasarımcı, proje yardımcısı ve şantiye koordinatörü olarak görev yaptı. 1996 yılından beri Öncüoğlu Mimarlık’ta iç mimari bölümü şefi ve genel müdür yardımcısı olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı alışveriş merkezi, hastane, konut ve ofis projelerinin iç mimarisi üzerine gelişmiştir. Geçmiş on yılda firmanın pek çok iç mimari projesinin tasarımını ve koordinasyonu gerçekleştirmiştir.