Midtown AVM Açılış

Yatırımını Karakaya Group'un yaptığı, konsept ve uygulama projesini Öncüoğlu Mimarlık'ın gerçekleştirdiği Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi 29 Haziran'da kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Midtown'un, 3 Ocak 2012 tarihinde başlanan inşaatı, 220 gün gibi rekor bir sürede, 92 milyon Euro'luk yatırımla tamamlandı. 77 bin 500 m²'lik alan üzerine kurulu projede birçok ulusal ve uluslararası marka, kapalı ve açık hava sinema, çocuk oyun alanları, cafe ve restoranlar yer alıyor.

Proje Hakkında

Bodrum Yarımadası'nın her noktasından kolaylıkla ulaşılabilen Ortakent'te bulunan Midtown'da 15.000 m² yapı marketi, 8.000 m² alan üzerine kurulu hipermarket, 2.500 m²'lik sinema ve çocuk oyun alanı, 100 araç kapasiteli açık ve kapalı otopark alanının yanı sıra, 110 adet ulusal ve uluslararası mağaza bulunuyor.

Midtown'un tasarımının şekillenmesinde lokasyon ve bölgenin iklimsel özellikleri değerlendirilerek güneş kontrolü sağlamak amacıyla iki ana girişi bağlayan sokak üstü örtülü alışveriş arkadı olarak tasarlanmış ve cephelerde yoğunluklu olarak doğal malzemeler kullanılmış. Topoğrafyanın doğal eğiminin değerlendirilmesi ile ana cadde tarafında ve arsanın merkezinde ayrı girişler planlanmış. Alt girişte yaratılan meydanda havuz ve heykel elemanlarının kullanımı ile bir peyzaj alanı yaratılmış. Girişteki geniş saçak ile kullanıcılar dış hava koşullarından korunarak alışveriş merkezine ulaşabiliyor. Yapının çatısında, açık hava sineması, yeme içme birimleri ve açık aktivite alanlarını barındıran bir sosyal alan tasarlanmış. Dışardan merdivenle de ulaşılabilen manzaraya hakim sosyal alan açık havada yaz kış oturulabilecek, gece de açık kalacak şekilde tasarlanmış.

Bodrum Midtown'un kışın günlük 6 bin ile 8 bin kişi, yoğun yaz sezonunda yaklaşık 30 bin kişi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

 

http://www.arkitera.com/haber/8981/oncuoglu-mimarlik-tarafindan-tasarlanan-midtown-alisveris-ve-yasam-merkezi-acildi